Pro pacienty

Většina námi nabízených pomůcek je z velké části hrazena z veřejného zdravotního pojištění na základě poukazu vystaveného odborným lékařem a žádosti o úhradu od zdravotní pojišťovny (viz záložka Pro lékaře).

Rádi vyhovíme také vašim osobním požadavkům a návrhům i bez poukazu vystaveného lékařem. Jedná se především o ortopedické vložky, zdravotní obuv, obuv pro diabetiky a ochranné pomůcky pro sport.

Dostali jste od lékaře poukaz, co dál?

Při obdržení poukazu na ortopedické vložky nebo obuv se nemusíte objednávat předem, stačí přijít během naší provozní doby. Poukaz můžete uplatnit do jednoho měsíce od data vystavení.

Při obdržení poukazu a Žádosti o úhradu u ostatních pomůcek nás prosím kontaktujte, abychom mohli upřesnit Vaší zdravotní pojišťovně typ a cenu pomůcky.

Na základě doporučení od praktického i odborného lékaře Vám můžeme s indikací a výběrem vhodného typu pomůcky pomoci přímo na našem pracovišti ve spolupráci s lékařem ortotikem-protetikem, který k nám dochází každý čtvrtek v odpoledních hodinách. Konzultaci si prosím předem telefonicky sjednejte (+420 485 106 644).

Pro amputované

Amputace končetiny nebo její části je vždy zásahem do lidského organismu, jak po stránce tělesné, tak i psychické. Dnes však není problém zhotovit vhodnou náhradu, která pomůže funkčně i kosmeticky a usnadní návrat do normálního života. Abychom Vám mohli pomoci, měli byste co nejdříve po amputaci kontaktovat našeho odborného technika, který Vám podá potřebné informace a doporučí Vám další postup.

Mnoho užitečných informací naleznete také např. na www.mojeproteza.cz v brožuře „Amputace a co teď…“,

Pro pacienty po CMP

Více informací najdete v brožuře na www.ottobock.cz.